aktualizováno: 13.10.2019 23:25:39

Od Úhoště

Kdo jsmeJsme mezinárodně chráněná chovatelská stanice
"od Úhoště"

Free Animations

vlastněná členkou chovatelské komise klubu chovatelů čs.vlčáků,

nacházející se v severozápadní části ČR, na úpatí Doupovských hor, osada Suchý důl u Klášterce nad Ohří. Máme malý rodinný chov československých vlčáků s průkazem původu. Naši psi žijí v kotcích na zahradě, nejsou to tedy psi "bytoví". Nicméně jsou s námi v neustálém kontaktu a věnujeme jim velkou část našeho volného času. V zimě trávíme čas na horách, naši vlčáci rádi tahají sáně. Na jaře a na podzim si přebytečnou energii vybíjejí taháním koloběžek nebo káry.
  
 
 

 
S našimi vlčáky navštěvujeme školy, kde pro děti pořádámě přednášky na téma - vlci a příroda, život se psy, bezpečnost při kontaktu s cizími psy.Na túrách po blízkých Krušných horách to nejsme jen my, kdo si nosí batohy s proviantem.

 
 


Také cyklovýlety jsou naše oblíbené způsoby trávení volného času.

a konkrétně:
Hanka
majitelka chovatelské stanice.Od malička mám ráda psy, vlky koně. Vždy ale v nějaké netypické podobě. Mám ráda malé koně, velké osly, dlouhosrsté fretky, bydlení ve srubu, dovolené pod stanem nebo na kole a když psy, tak taky trochu "netypické" dle mínění rodiny a všech ostatních normálních lidí.

 
 
 
                

Hanička
moje dcera, majitelka a cvičitelka Konynky, pomocnice se vším, co se děje kolem psů, příležitostná vystavovatelka, pokud mám moc psů a málo rukou. Ohledně zálib bych sem mohla překopírovat mou charakteristiku. Jen bych asi měla připsat: westernové ježdění, přirozená komunikace s koňmi.
 
  
  

Rostík
ne zrovna pejskař, ale příležitostný venčitel, musher a pomocník se štěňaty, hlavně v období socializace.
  
  

Rosťa
který přišel ke psům, jako slepý k houslím. Tedy až se mnou. Jinak se stará o technické zázemí, dopravu nás na různé psí akce a údržba našeho rodinno-psího automobilu. Jinak občas živá hračka pro psy a štěňátka. Přezdívka: "Ten kdo tančí s vlky"
   

 
TOPlist